Klasik Müzik Notları   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları


Klasik Notları Twitter Hesabı

Maurizio Colasanti

Conductor Introduction

Maurizio Colasanti

Orkestra şefi olan Maurizio Colasanti, 1966 yılında İtalya Chieti'de dünyaya gelmiştir. 5 yaşında iken, müzik eğitimini M. De Renzis ile birlikte almaya başlamıştır. Colosanti, Conservatorio di Musica (Müzik Konservatuarı) "L. D'Annunzio"da obua eğitimi almıştır ve buradaki öğrenimini yüksek akademik başarı ile tamamlamıştır.

Aynı zamanda Chieti'de bulunan Università G. D'Annunzio'nun felsefe bölümünde lisans eğitimi görmüş ve sunmuş olduğu Iconostasis: Positioning and Images in Musical Semiology (İkonostaz: Müzikal Semiyolojide Konumlandırma ve Yansımalar) adlı tezi ile yüksek onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Colasanti aynı zamanda, O. Michel Corona, G. Arpad ve M. Erdely ile beste ve orkestral yönetimin yanı sıra, H. J. Schellenberger ve B. Incagnoli ile obua konusunda ihtisas görmüştür.

Colasanti, International Competition Isola di Capri, Polla, G. Braga ve 1990 Gargano Yarışmalarını olduğu gibi Miami L'Aquila Festival'da düzenlenen yarışmayı da kazanmıştır. I Fiati Italiani, Orchestra Sinfonica di Pescara, Orchestra Sinfonica Abruzzese, I Solisti Aquilani ve The International Youth Orchestra gibi ünlü pek çok orkestrayı yönetmiş ve aynı zamanda bu orkestralarda solistlik yapmıştır.

Colasanti, The Royal Academy of Music (Londra), Konzerthaus Freiburg, Miami University of Music, Teatro dell'Opera di Roma, St. Martin in the Fields, Melba Hall (Melbourne), Ottawa University ve the Societá Italiana della Musica e del Teatro gibi tanınmış pek çok müzik enstitülerinde konserler vermiştir. Maestro Colasanti'nin müziksel icraları onu İsviçre, Büyük Britanya, Almanya, Avusturya, Kanada, ABD, Slovenya, Fransa ve Belçika'ya olduğu gibi II. John Paul'a özel bir performansa kadar götürmüştür. Bu performansı ardından şöyle bir övgü almıştır: "Maestro Colasanti'nin kadans içerisindeki ve berrak ve büyüleyici sesinin duyulduğu her anki performansı, heyecan verici idi" (Musica e Scuola).

A. Rosand, A. Pay, C. M. Giulini, R. Chailly, A. Braxtone, I Solisti del Teatrio alla Scala di Milano, G. Schuller ve M. Larrieu dahil pek çok şöhretli müzisyenlerle birlikte çalışmıştır. Iktius (Milano), Mondo Musica Verlags (Munih) ve Bongiovanni (Bologna) müzik şirketleri için kayıt yapmıştır. Eserleri, Santabarbara, Chiola Music Pres ve New Music tarafından yayımlanmıştır. Ayrıca, konservatuvar düzeyindeki eğitim alanında sergilediği başarılar sayesinde Musica D'Insieme Fiati ve Oboe Competition Yarışmalarını kazanmıştır.

Şu anda, Maestro Colosanti the Conservatorio di Musica G. B. Pergolesi fakültesinde çalışmaktadır ve 1992 yılından bu yana, Societá Italiana della Musica e del Teatro'nun sanat yönetmenidir.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

Related Interesting Articles


Reference info: "Maurizio Colasanti", 2009 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/113/Maurizio Colasanti.html


Sayfayı Paylaşayım

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


ÇYDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

   © 2009-2023 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com