Klasik Mzik Notlar   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları
Klasik Notlar Twitter Hesab

Serdar Rasul

Soloist Introduction

Çellist Serdar Rasul Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te doğdu. Müzik eğitimine üstün yetenekli çocukların kabul edildiği Özel Müzik Okulunda başladı. Daha sonra Moskova Devlet Konservatuvarına bağlı Merkez Müzik Okulunda devam ettirdi.

1983'te kabul edildiği Çaykovski adına Moskova Devlet Konservatuvarında ünlü Rus viyolonselcileri Profesör Natalya Şahovskaya ve Profesör Stefan Kalyanov ile çalıştı. Öğrenimi sırasında Rusya ve Özbekistan'da birçok konser verdi.

1987–1990 yıllarında Moskova Gnesin adına Müzik Akademisinin Opera Stüdyosunun Senfoni orkestrasında çalıştı. Aynı yıllarda Jukovski şehrinde ünlü şef Sergei Skripka yönetimindeki senfoni orkestrasında çalıştı.

1990–1993 Taşkent'te "Özbekistan Yıldızları" adlı oda orkestrasında çalıştı.

1993'ten itibaren bu yana Bilkent Senfoni Orkestrası üyesi ve Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi öğretim görevlisidir.

Geniş repertuvarında Bach, Beethoven, Brahms, Schumann, Chopin, Dvorjak, Çaykovski, Rachmaninov, Şostakoviç, Prokofyev gibi ünlü bestecilerin yanı sıra pek çok Özbek bestecilerin eserleri de yer alıyor.

Gennady Rozhdestvensky, Sergei Skripka, Aleksandr Dmitriyev, Karl Anton Rickenbacker, Nello Santi, Jean Fournet, İonesku Galati, Emil Tabakov, Gürer Aykal gibi birçok değerli şef ile çalıştı.

Türkiye, İtalya, Belçika, İsviçre, Rusya, Hong Kong, Tayland ve Japonya'da konser turneleri gerçekleştirdi. Çeşitli resital ve oda müziği konserleri vermektedir.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlariReference info: "Serdar Rasul", 2012 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/340/Serdar Rasul.html


 Share this page in Facebook.

 Share this page in Twitter.

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


ÇYDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

  © 2009-2022 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com