Klasik Müzik Notları   Classical   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 Klasik Notları


Klasik Notları Twitter Hesabı

Mustafa Nuri Haybat

Soloist Introduction

Piyanist Mustafa Nuri Haybat 1984 yılında Edirne'de doğdu. 1995 yılında girdiği Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na Olga Hasanova ile piyano çalışmalarına başlayan Mustafa Nuri Haybat, 1997-98-99 yıllarında Rotary Kulübünün düzenlemiş olduğu bir çok yarışmalarda dereceler aldı.

2001 yılında Moskova'da düzenlenen 7. Uluslar arası Genç Solistler Festivali'nde Moskova Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde Rachmaninoff 2. Piyano Konçertosu'nu Dmitri Orlov yönetiminde Çaykovski Konser Salonu'nda seslendirdi.

2002 yılında Eskişehir'de düzenlenen Ulusal Piyano Yarışmasında ikincilik, Sofya' da Pipkov Uluslararası Genç Müzisyenler Yarışması'nda birincilik, İstanbul Kültür Üniversitesi' nde düzenlenen Sedat - Güzin Gürel Piyano Yarışması'nda üçüncülük ödülleri kazandı.

2003'de İstanbul'da düzenlenen Gençlik Festivali kapsamında Cemal Reşit Rey Konser Salonunda ve 2004 yılında İş-Sanat "Parlayan Yıldızlar" dizisi kapsamında solo ve oda müziği konserleri verdi. Bu zaman içerisinde Boris Bloch, Judith Ulu, Milena Mollova, Rolf Plagge, Hüseyin Sermet gibi isimlerle çalıştı.

2005 yılında İş-Sanat'ta düzenlenen "Sekiz Piyanist İki piyano Etrafında" isimli konserde Hüseyin Sermet, Gülsin Onay, Muhiddin D. Demiriz, Emre Elivar, Toros Can, Özgür Aydın, İris Şentürkler ile aynı sahnede yer aldı.

Haybat, 2005 yılında Prof. Vasif Ali Hasanov sınıfından birincilikle mezun oldu. Aynı yılın aralık ayında Vladimir Altschuler yönetimindeki İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde Süleyman Alnıtemiz Piyano Konçertosu'nun dünya promiyerini yaptı.

2006 yılının mayıs ayında Hüseyin Sermet'in sekiz el ve vurmalı sazlar için yazmış olduğu "Heykeller" adlı eserinin dünya promiyerini, İş-Sanat'ta bir çok ünlü ismin de yer aldığı sahnede icra etti.

Haybat çalışmalarına Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Prof. Hülya Tarcan'ın master sınıfında devam etmekte olup, halen solo ve oda müziği konserleri vermektedir.

Bu yazının telif hakkı Klasik Notları sitesine ait olup, KlasikNotlari.com klasik müzik sitesinden alınmıştır.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlari


klasik müzik, bale klasik müzik, bale

Related Interesting Articles


Reference info: "Mustafa Nuri Haybat", 2009 , Klasik Notlari website, https://www.klasiknotlari.com/en/172/Mustafa Nuri Haybat.html


Sayfayı Paylaşayım

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


ÇYDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

   © 2009-2023 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com