Klasik Mzik Notlar   Classical Music   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 
Klasik Notlar Twitter Hesab

Burak Tüzün

Conductor Introduction

Burak Tüzün

1970 yılında Ankara'da doğdu. 1982 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı keman bölümüne kabul edilerek Semra Bayraktar'ın keman sınıfında başladığı öğrenimini, 1992 yılında Prof. Server Ganiev'in keman sınıfından lisans derecesi alarak tamamladı.

Aynı yıl Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na sanatçı keman dalında öğretim elemanı olarak kabul edildi. "Konservatuvar Öğrenci Orkestrası"'nda şef yardımcısı ve şef olarak görev yaptı. Orkestra şefi Alfred Mişurin ile senfonik orkestra şefliği, besteci Sami Hatipoğlu ile armoni ve kontrpuan çalıştı. 1996 yılında Çaykovski Moskova Devlet Konservatuvarı Opera ve Senfoni şefliği bölümüne kabul edildi.

1996 yılında Anadolu Üniversitesi tarafından gönderildiği Moskova Konservatuvarı'ndaki altı yıllık öğrenimi boyunca Rusya Devlet Sanatçısı Prof. Leonid Nikolaev'in şeflik sınıfında lisansüstü ve sanata yeterlik derecelerini aldı. Prof. Margarita Karatıgina yönetiminde de müzikoloji alanında bilimsel doktora çalışmalarını tamamladı. Bilimsel doktora çalışmaları süresince Eczacıbaşı Müzik Vakfı tarafından desteklendi.

2004 yılında kurulan Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası'nın ilk şefi ve Genel Müzik Yönetmeni olarak atandı. Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestraları ile yurtiçinde ve yurtdışında verdiği konserler ile başarılı eleştiriler alan Tüzün, Eskişehir Sanat Derneği'nin 2006 yılı Müzik Ödülü'ne layık görülmüştür.

Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası, Devlet Konservatuvarı Oda Orkestrası ve Devlet Konservatuvarı Gençlik Senfoni Orkestralarının şefliğini ve Genel Müzik Direktörlüğünü yapmakta olan Tüzün, konuk şef olarak Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Devlet Senfoni Orkestraları ile konserlerini sürdürmektedir.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlariRelated Interesting Articles


Reference info: "Burak Tüzün", 2009 , Klasik Notlari website, http://www.klasiknotlari.com/en/34/Burak_Tüzün.html


 Share this page in Facebook.

 Share this page in Twitter.

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


YDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

  © 2009-2021 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com