Klasik Mzik Notlar   Classical Music   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 
Klasik Notlar Twitter Hesab

Gökhan Aybulus

Soloist Introduction

Gökhan Aybulus

1982 yılında Eskişehir'de doğan piyanist Gökhan Aybulus, müzik eğitimine 1991 yılında Prof. Zöhrab Adıgüzelzade ile Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda başladı. Ertesi yıl Yrd. Doç. Ferit Adıgüzelzade'nin sınıfına katıldı.

2000 yılında, Moskova Çaykovski Devlet Konservatuvarı'nın sınavlarını kazanarak, Rus devlet sanatçısı Prof. Naum Shtarkman'ın (1927-2006) sınıfına kabul edildi. 2006 yılında başarıyla ve Shtarkman'ın son öğrencisi olarak mezun oldu.

Türkiye'de Rusya'da (Moskova, St. Petersburg, Şipetsk, Lebedyan, Perm, Vologda ve Samara kentlerinde), Ukrayna ve Slovenya'da düzenlenen ulusal ve uluslararası çok sayıda festival ve konserlere katılan Gökhan Aybulus'un Rusya'daki bazı konserleri ve röportajları Moskova 'Kultura' Televizyonu'nda yayınlanmıştır.

Moskova Devlet Senfoni Orkestrası, Samara Filarmoni Orkestrası, Ukrayna Ulusal Filarmoni Orkestrası, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Dokuz Eylül Senfoni Orkestrası, Akbank Oda Orkestrası, Bursa Bölge Senfoni Orkestrası, Anadolu Üniversitesi Senfoni ve Oda Orkestralarında Orkestra Şefleri Mikhail Şerbakov, Dimitri Orlov, Yaroslav Tkalenko, Cem Mansur, İbrahim Yazıcı, Burak Tüzün ve Rauf Abdullayef ile konserler vermiştir.

Harika Çocuk Yetenek Yarışması'nda birincilik (Ankara-1994), 2. Genç Müzisyenler Yarışmasında birincilik ve yılın müzisyeni unvanı (Edirne-1994), 4. Uluslararası Mariya Yudina Piyano Yarışması'nda ''Grand-Prix'' (St. Petersburg-2002), 2. Ulusal Yetenek Yarışması'nda birincilik (Eskişehir-2002), 4. Uluslararası Mariya Yudina yarışmasında iki piyano dalında ''grand-prix'' (St. Petersburg-2003) ödülleri almıştır. 2006 yılında Rusya'nın Lipetsk şehrinde düzenlenen 6. Uluslararası Konstantin Nikolayevich Igumnov Piyano Yarışması'nda jüri üyeliği yapmıştır.

Gökhan Aybulus, halen sanatla uzmanlık ve solistlik doktorası çalışmalarını Moskova Çaykovski Devlet Konservatuvarı'nda, Prof. Sergey Dorenski ve asistanları Pavel Nersesyan, Andrey Pisarev ve Nikolay Luganski ile sürdürmektedir.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlariRelated Interesting Articles


Reference info: "Gökhan Aybulus", 2010 , Klasik Notlari website, http://www.klasiknotlari.com/en/233/Gökhan_Aybulus.html


 Share this page in Facebook.

 Share this page in Twitter.

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


YDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

  © 2009-2022 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com