Klasik Mzik Notlar   Classical Music   Composers  Works  Soloists  About  Contact
 
 
 Search Works, Composers, Solists:
 

 
Klasik Notlar Twitter Hesab

Ferhat Ali Göksel

Soloist Introduction

Ferhat Ali Göksel

1979 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Klarnet Sanatdalı'nda eğitimine başladı, 1987'de lisans diplomasını aldı. 1995 yılında aynı okulun yüksek lisans programına başlayıp 1998'de mezun oldu.

1982 yılında Sofya'da yapılan II. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Şenliği'ne katıldı ve şenliğin kapanış konserini yapmak üzere seçilen on çocuk arasında yer aldı.

1987 yılında Mimar Sinan Üniversitesi'nin düzenlediği VII. Ulusal Müzik Yarışması'nda Klarinet Dalı'nda birincilik ödülünü kazandı. Aynı yıl Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrası'na girdi ve 1994 yılında "klarinet grup şefliği"ne getirildi.

1988-1991 yılları arasında Bilkent Uluslararası Gençlik Senfoni Orkestrası'nın yaz konserlerine I. Klarinetçi olarak katıldı. Aynı üniversitenin Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde beş yıl klarinet dersleri verdi.

1992 yılında İtalya'da Musica Riva'ya katıldı ve Karl Leister'le klarinet ve oda müziği çalıştı. Bu çalışmalar sonunda, Karl Leister tarafından seçilen iki başarılı kursiyerden biri oldu ve kapanış konserini yapmaya hak kazandı.

Başta, Ankara ve İstanbul olmak üzere bir çok kentte ve festivallerde oda müziği konserleri. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Borusan Filarmoni, Bursa Devlet Senfoni Orkestrası, Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası ile solo konserler verdi.

Sanatçı, halen Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası "solo klarinetcisi"dir.


We are not afraid to be followed! Click to follow: twitter.com/klasiknotlariRelated Interesting Articles


Reference info: "Ferhat Ali Göksel", 2010 , Klasik Notlari website, http://www.klasiknotlari.com/en/212/Ferhat_Ali_Göksel.html


 Share this page in Facebook.

 Share this page in Twitter.

 Share this page in Delicious.


Klasik Notları Sitesi klasik müzikte kim kimdir, hangi dönem bestecilerinin eserleri nelerdir, hangi solistler ne virtüözüdür, kaliteli müzik nedir ne değildir... Konserlerde hangi abiye giysiler giyilir, altın elmas nasıl mücevherli takılar takılır!... Bestecilerin hayatları nasıldır, besteleri ne zaman yazılmış, nasıl ve neler ifade etmektedir, neden, niye, niçin gibi sorular için bir kaynak olma amacındadır.


YDD


Classical Music Notes
Mobile Usage Tips

  © 2009-2021 Klasik Notları | Klasik Müzik Sitesi | www.klasiknotlari.com